Pulp Fiction


    Režie:
     Quentin Tarantino    

    Scénář:
     Quentin Tarantino    
    Roger Avary    
    INFO: Popisovat děj filmu je velmi obtížné, protože Tarantino ve svém scénáři záměrně porušuje časovou kauzalitu vyprávění a navíc film nemá jednoznačně určitelného hlavního hrdinu. Režisér si s bravurou přivlastnil motivy notoricky známé z mnoha desítek kriminálních filmů a dovedně spletl do jednoho celku tři příběhy s vtipnými dialogy, kečupovou krví a originálními režijními nápady.
Všichni herci - John Travolta a Samuel L. Jackson jako zabijáci, 'čistič' Harvey Keitel, Bruce Willis v roli prodejného boxera nebo přitažlivá manželka mafiánského bosse Uma Thurman - jdou proti svým zaběhaným a mnohokrát ověřeným stereotypům. Slavné hvězdy jsou ovšem pouze jedním aspektem desetimilionového rozpočtu filmu. Tarantino měl při natáčení téměř volnou ruku a svůj krvavý scénář převedl na plátno skutečně velkorysým, mimořádně dráždivým způsobem. Výrok poroty, která filmu v Cannes udělila Zlatou palmu, vyvolal skandál, ovšem snímek se po svém uvedení do kin stal do jisté míry kultovním.
Pulp Fiction: Historky z podsvětí, druhý celovečerní film Quentina Tarantina, jehož debut Gauneři vzbudil mimořádný ohlas mezi diváky i kritiky, byl poprvé uveden na MFF Cannes 1994, kde vyvolal řadu kontroverzních diskusí.

    FOTOGALERIE...

    RECENZE...

    VLOŽIT KOMENTÁŘ...

    OFICIÁLNÍ WEB...

    TRAILER...
na začátek stránky

katalog filmů
režiséři

hlavní stránka


    Český název:
    Pulp Fiction: Historky z podsvětí

    Originální název:
    Pulp Fiction

    Kamera:
    Andrzej Sekula

    Střih:
    Sally Menke

    Hudba:
    Karyn Rachtmanová

    Hrají:
    John Travolta ... Vincent Vega
    Samuel L. Jackson ... Jules Winnfield
    Uma Thurman ... Mia Wallace
    Bruce Willis ... Butch Coolidge
    Tim Roth ... Pumpkin (Ringo)
    Amanda Plummer ... Honey Bunny (Yolanda)
    a další ...

    Minutáž:
    154

    Země:
    USA

    Rok vzniku:
    1994