Melinda and Melinda


    Režie:
     Woody Allen    

    Scénář:
     Woody Allen    
    INFO: Zápletka ve filmu Melinda a Melinda se objeví v úvodní filmové scéně, ve které si jednoho deštivého večera čtyři sofistikovaní Newyorčané dopřávají večeři v restauraci. Anekdota vyprovokuje diskusi mezi spisovateli Maxem (Larry Pine) a Sy (Wallace Shawnová) o dvojí povaze lidského dramatu, symbolizovaného komedií/tragédií. Nakonec se rozvinou dva příběhy - komický a dramatický - oba soustředěné kolem trochu záhadné ženy jménem Melinda. Ve filmu defilují všechna obvyklá Allenova témata - křehkost lásky, manželská nevěra, sofistikovaná romance, neschopnost komunikace. Jak ve filmu říká jedna z postav: "Je malomyslný, zoufalý, má sebevražedné sklony. Všechny komické prvky jsou přítomny."
"Je to něco, co se mi v mých filmech stává často. Často mohou být vyprávěny komicky nebo dramaticky, a já se většinou přikloním ke komickému pojetí," říká Woody Allen. "Ale někdy můžete příběh vyprávět a přitom ho pojmout oběma způsoby."
Podle vlastních slov má scénárista/režisér Woody Allen mnohem víc filmových nápadů než může vůbec natočit. Koncept na Melindu a Melindu byl jen jedním z mnoha, o kterých v posledních letech průběžně přemýšlel, ale byl jeden z nejzajímavějších. V tomto filmu jeden z nejslavnějších frežisérů posledních třiceti let zkoumá svůj nejoblíbenější terén - osobní boje s morálkou, identitou, intimitou, žárlivostí a rozmary romantické lásky.

    FOTOGALERIE...

    RECENZE...

    VLOŽIT KOMENTÁŘ...

    OFICIÁLNÍ WEB...

    TRAILER...


na začátek stránky

katalog filmů
režiséři

hlavní stránka


    Český název:
    Melinda a Melinda

    Originální název:
    Melinda and Melinda

    Kamera:
    Vilmos Zsigmond

    Střih:
    Alisa Lepselter

    Hrají:
    Will Ferrell ... Hobie
    Neil Pepe ... Al
    Stephanie Roth Haberle ... Louise
    Radha Mitchell ... Melinda
    Chloë Sevigny ... Laurel
    Chiwetel Ejiofor ... Ellis
    a další ...

    Minutáž:
    100

    Země:
    USA

    Rok vzniku:
    2004